Akademia stworzyła swoją wizję półkolonii.

Uznaliśmy, że odkrywanie w sobie Twórcy to podstawa u młodego człowieka, który zmaga się z rzeczywistością programową w szkołach, a ta często ogranicza kreatywne myślenie i i odważne spojrzenie na świat.

Dlatego w Akademii powstał program półkolonii, który koncentruje się na rozwoju w rozmaitych dziedzinach – od psychologii, poprzez terapię teatrem, występy na profesjonalnej scenie, pisanie scenariuszy, projektowanie okładek, improwizacje przed obiektywem kamery, warsztaty fotograficzne, alpakoterapię – te wszystkie przestrzenie zdobywamy w kameralnej grupie niesamowitych młodych talentów.

Okazało się że nie tylko rozrywka jak sport, gry i zabawy czy kino – ma wpływ na integrację młodzieży, ale przede wszystkim budowanie zespołowości w pracy twórczej. Finałem naszej półkolonii jest zawsze pokaz teatralny, w trakcie którego młodzież pokazuje całe spektrum swoich możliwości.

Spotyka się to z fantastycznym odbiorem publiczności – rodzice uczniów są poruszeni tym, jak wiele można zrobić przez kilka dni pracy – istotnie realizujemy spory materiał, ponieważ przede wszystkim zależy nam na jakości i na efektach naszych działań.

Z każdym rokiem odkrywamy, jak ważna jest przestrzeń teatralna w życiu młodego człowieka i nie musi on wcale zostawać aktorem, ale osobą o otwartym umyśle i gotowości na spotkanie z drugim człowiekiem.